مقدمه

برند و یا علامت تجاری، امروزه به محصولات و یا خدمات داده می شود که اعتبار و یا ارزش اجتماعی داشته باشند. همچنین شرکت های کوچک و شرکت های تازه تاسیس در صورت انتخاب نامک مناسب و همچنین با ارائه محصولات و یا خدمات متمایز با دیگر رقیبان خود می توانند نام تجاری و یا علامت تجاری خود را در جامعه امروزی پررنگ تر نمایند.

امروزه یکی از دغدغه های شرکت پس از ثبت شرکت تجاری و یا شرکت خدماتی استفاده از ثبت برند است تا از این طریق در میان مشتریان و جامعه هدف مورد توجه قرار گرفته و همچنین اعتباری در میان رقیبان تجاری خود پیدا نمایند. از خصوصیات و ویژگی های یک برند، می توان به تناسب آن با کسب و کار، زیبایی، منحصر به فردی، به یاد ماندنی و… نام برد. سایت مرجع و استعلام نام تجاری سامانه مالکیت معنوی بوده است و تمامی مراحل ثبت برند در این سایت انجام می شود.

امروزه استفاده از نام تجاری در سراسر جهان بسیار رایج بوده و به عنوان معیاری برای معرفی کسب و کار در بازارهای داخلی و بین المللی است. توجه داشته باشید که انتخاب نام تجاری و یا برند از اهمیت خاصی برخوردار است. بسیاری از شرکت ها با استفاده از نام تجاری مناسب به سرعت در حافظه مشتریان خود نفوذ کرده و به یاد ماندنی شدند. همچنین برخی دیگر شرکت ها پس از ثبت نام تجاری به دلیل عدم پذیرش آن از سوی مشتریان خود مجبور به تغییر نام تجاری خود شدند.

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی سوالات شما عزیزان را از قبیل: مراحل ثبت برند؟ نحوه استعلام برند قبل از ثبت؟ هزینه ثبت برند؟ مدارک مورد نیاز ثبت برند؟ مدت زمان ثبت برند؟ انتخاب نام مناسب برای برند؟ استفاده از لوگوی مناسب برای نام تجاری؟ و … به صورت کامل پاسخ داده و در صورتی که پس از مطالعه این متن سوالی در ذهن شما باقی مانده بود،می توانید در هر زمان از مشاوران برجسته موسسه ثبت بهارستان اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

استعلام نام تجاری
مدارک مورد نیاز ثبت برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست